مالتو دکسترین چیست و چه کاربردی در صنایع غذایی دارد :

خرید مالتودکسترین غذایی از بازار نانو

مالتودکسترین پلی ساکاریدی است  که به عنوان افزودنی مواد غذایی محلول در آب مورد استفاده قرار می گیرد که جزو دسته بندی غلظت دهنده ها است. تولید کنندگان برای بهبود طعم ، قوام و ماندگاری، آن را به بسیاری از مواد غذایی اضافه می کنند. این ماده از نشاسته توسط هیدرولیز جزئی تولید می شود.مالتو دکسترین که به سرعت به عنوان گلوکز جذب می شود به راحتی قابل هضم است، و به نسبت درجه پلیمریزاسیون مقدار شیرینی متفاوت دارد. از خواص کلی مالتو دکسترین افزایش حجم و ایجاد بافت در محصولات غذایی می باشد . احساس دهانی دلخواه از مزایای شاخص مالتو دکسترین در مکمل های غذایی است. این ماده به صورت محلول تولید ژل می کند و توانایی نگهدارندگی آب در محلول غذایی مورد نظر را به خوبی نشان می دهد . برای مشااوره و خرید مالتو دکسترین می توانید با کارشناسان سایت بازار نانو تماس بگیرید. مالتو دکسترین دارای طعم شیرینی ملایم و چگالی ۳۰۰ تا ۴۵۰ ‏کیلوگرم بر متر مکعب است و به علت خواص فراوانش، دارای مصارف گسترده ای در صنایع غذایی،مکمل های ورزشی، دارویی، دسر های منجمد، غذای کودک، پوشش محصولات گوشتی و سالاد ، شیرینی و شکلات، بستنی، نوشیدنی ها و همچنین در صنایع آرایشی بهداشتی و کاغذ سازی می باشد‎.

بعضی از خواص مالتودکسترین به اختصار 

  • افزایش حلالیت تا 98%    
  • متعادل کننده شیرینی
  • قابلیت جذب بالا جهت جلوگیری از کریستالیزاسیون
  • ایجاد خواص  امولسیفایری و استابیلایزری در محصولات
  • ایجاد بافت نرم و پرکننده
  • ایجاد قوام و حفظ شکل محصول

استفاده ی مالتودکسترین به عنوان بهبود دهنده ی زخم پس از جراحی

این ماده برای تقویت و ترمیم بافت آسیب دیده بسیار مناسب است.ولی از آنجایی که مصرف اضافی آن باعث التهاب می شود باید در مصرف آن جانب احتیاط را رعایت نمود. همینطور باعث افزایش کلاژن و سلول هایی می شود که به ترمیم و بازسازی بافت همبند کمک می کنند.

کاربرد مالتودکسترین به عنوان تثبیت کننده 

مالتودکسترین عمدتاً در محصولاتی که حاوی آب و اجزای روغن هستند به عنوان یک تثبیت کننده مورد استفاده قرار میگیرد. هنگامی که آب و روغن در یک فرمول ترکیب می شوند، مخلوط نگه داشتن آنها نیز دشوار است و اغلب ته نشین شده و از هم جدا می شوند. برای رفع این مشکل، یک تثبیت کننده امولسیونی مانند مالتودکسترین را می توان به فرمولاسیون اضافه کرد. این به دو نوع ماده مختلف کمک می کند تا پراکنده بمانند و یک محصول پایدار تولید کند.

خاصیت مرطوب کنندگی و دارویی مالتودکسترین 

مالتودکسترین در محصولات مراقبت پوستی به عنوان یک ماده مرطوب کننده عمل می کند. زیرا از ساختارهای مرطوب کننده طبیعی موجود در چند لایه اول پوست پشتیبانی می کند. عوامل مرطوب کننده طبیعی شامل  اسیدهای آمینه، لاکتات ها، قندها، نمک ها، اوره و پپتیدها هستند که سطح پوست را دست نخورده، انعطاف پذیر و هیدراته نگه می دارند. با افزایش سن، عوامل مرطوب کننده طبیعی ممکن است کاهش یابد. قرار گرفتن در معرض مواد حساس کننده مانند عوامل پاک کننده خشن و الکل ها نیز می تواند این مانع طبیعی را از بین ببرد.در نتیجه، پوستی کاملاً خشک، سفت و پوسته پوسته حاصل می شود. به عنوان یک پلی ساکارید، این ماده نقش قندهای موجود در عوامل مرطوب کننده طبیعی را بازید می کند و به طور موثر رطوبت را برای حفظ مرطوبی پوست جذب می کند.

کاربرد در بدنسازی 

ترکیبات مالتودکسترین(کربو) برای تمامی ورزشکاران انرژی زیادی برای تمرینات شدید فراهم می آورد. مالتو دکسترین به عنوان مکمل غذایی بوده، استفاده از مکمل ها در صورتی که در کنار مصرف مالتو دکسترین و دکستروز باشد جذب کراتین نیز بهتر صورت گرفته و کارایی و راندمان کار نیز بالا میبرد. انرژی از طریق ترکیب کربوهیدرات های زنجیره کوتاه ، متوسط و بلند ایجاد می شود، این ترکیب ، مالتودکسترین را به یکی از بهترین تامین کننده های کربوهیدرات در مقایسه با دیگر محصولات می کند.مالتودکسترین با DE پایین، بسیار قابل هضم بوده و کیفیت محصول را افزایش می دهد. مالتودکسترین بسیار سریع از دستگاه گوارش وارد گردش خون می شود، این خصیصه برای کسانی که تمرینات فشرده ای را انجام می دهند می تواند بسیار مفید باشد اما باید توجه داشته باشید که اگر این ماده در حین تمرینات سوزانده نشود به صورت قند و چربی در بدن ذخیره شده و باعث ایجاد کلسترول بالا و دیابت نوع 2 می شود.

فایده ی مالتودکسترین برای مو

مالتو دکسترینعمدتاً در محصولات آرایشی به عنوان تثبیت کننده فرمول استفاده می شود. مالتودکسترین آب رسان قوی ،مرطوب کننده و بهبود دهنده فرمولاسیون محسوب می شود. از آنجایی که در محصولات مربوط به مو بیشتر از ترکیب آب و روغن استفاده می کنند. مالتودکسترین باعث بهبود فرمولاسیون و ترکیب بهتر این دو ماده با هم می شود. 

مالتودکسترین چگونه ساخته می شود

یکی از مشتقات اصلاح شده نشاسته مالتو دکسترین می باشد که از هیدرولیز محدود نشاسته ذرت که DE آن کمتر از ۲۰ و شامل پلی ساکاریدها و الیگوساکاریدها است، تولید می شود. ‏مالتودکسترین با‎ DE ‎پایین پودری شکل و سفید رنگ و سبک می باشد. معمولا” مالتو با دکسترین ۱۵-۲۰ یا ۱۸-۲۰ بفروش میرسد .منبع آن می تواند نشاسته سیب زمینی، گندم، ذرت، برنج و … باشد. مالتودکسترین به شکل پودر سفید رنگ یا شربت های غلیظ موجود می باشد که در صنایع غذایی اغلب از فرم پودری آن را ‏استفاده می شود.‏ مالتودکسترین ها همگی از ترکیبات غذایی طبیعی که هنوز از نظر شیمیایی اصلاح نشده اند تشکیل شده است.مالتودکسترین با DE پایین ، بسیار قابل هضم بوده و کیفیت محصول را افزیش می دهد. البته در تمام کربوهیدرات های قابل هضم ژل آماده شده از یک بخش مالتودکسترین و سه بخش آب تشکیل شده که فقط یک کیلو کالری بوده و ۱/۹ کالری روغن و چربی را دارا می باشد.


خرید مالتودکسترین از سایت بازار نانو 

برای مشاوره و خرید این محصول با کارشناسان ما تماس بگیرید. شرکت آرتین تجارت اکسیر با واردات بدون واسطه می تواند محصولاتی با کیفیت و مقرون به صرفه را در اخنیار صنایع قرار دهدو

شماره ی تماس : 02188199760